طراحی و راه اندازی فروشگاه اینترنتی

یکی از پر کاربردترین مصارف اینترنت خرید و فروش کالا و خدمات می باشد .بدلیل حجم بازدید بسیار گسترده و به نسبت آن هزینه بسیار پائین در مقایسه با فروشگاه حقیقی با ظرفیت برابر می توان فروشگاه های اینترنتی را مهمترین راه فروش کالا در چند سال آینده دانست. جستجو کالا ، مشاهده برندها ، دریافت اطلاعات کامل در مورد هر محصول و پرداخت آنلاین از مزایای فروشگاههای اینترنتی می باشد.

طراحی و راه اندازی فروشگاه اینترنتی

یکی از پر کاربردترین مصارف اینترنت  خرید و فروش کالا و خدمات می باشد .بدلیل حجم بازدید بسیار گسترده و به نسبت آن هزینه بسیار پائین در مقایسه با فروشگاه حقیقی با ظرفیت برابر می توان فروشگاه های اینترنتی را مهمترین راه فروش کالا در چند سال آینده دانست. جستجو کالا ، مشاهده برندها ، دریافت اطلاعات کامل در مورد هر محصول و پرداخت آنلاین از مزایای فروشگاههای اینترنتی می باشد.

در کشور ما نیز در چند سال گذشته توجه خاصی به این گروه از کاربردهای اینترنت  دشده است . به طوری که شرکت های بسیاری در این زمینه سرمایه گذاری خرد و کلانی انجام داده اند . بیشترین حجم فروش کالا در حوزه های مانند نرم افزار و سخت افزار رایانه ، موبایل ، لوازم خانگی و محصولات بهداشتی بوده است. البته باید خاطرنشان کرد که فروشگاههای اینترنتی در حال گسترش بوده و هر روز محصولات متنوع تری را عرضه می نمایند .

 

فروشگاههای موفق اینترنتی جهان

یکی از فروشگاههای معروف خرید و فروش اینترنتی در جهان سایت ئی بی e-bay هست. این سایت با نوآوری خدمات و همچنین گستردگی پوشش توانسته است یکی از سایتهای موفق در این زمینه باشد. تقریباً کمتر کالایی را میتوان یافت که در این سایت به فروش نرسد. خرید اینترنتی در این سایت برای اکثر کشورها (البته به جز ایران!) به راحتی میسر است. این سایت قابلیت عرضه کالا حتی به صورت دست دوم را نیز به کاربران خود میدهد. این سایت با ثبت کلیه اطلاعات خرید و فروش، خریداران و فروشندگان خود را نیز رتبه بندی میکند و بدین صورت اجازه سوء استفاده به کاربران خود را نمیدهد.
 
یکی دیگر از فروشگاههای موفق اینترنی در جهان سایت آمازون.کام است.این سایت در عرصه فروش کتابهای الکترونیکی نیز یکی از پیشتازان است. همین امر حتی این سایت را بر آن داشته است که خواننده الکترونیکی مخصوصی برای کتابهای الکترونیکی خود تولید کند. ولی همچنین در عرصه سایر محصولات نیز یکی از موفق ترین هاست.

 

فرآیند خرید اینترنتی

یک فروشگاه اینترنتی به این شکل عمل می کند که ابتدا مدیر فروشگاه اطلاعات محصولات خود را در فروشگاه ثبت می نماید .سپس خریدار با ورود به سایت فروشگاه اینترنتی با انتخاب محصولات و قرار دادن در سبد خرید محصول مجازی سفارش خود را کامل و سپس اقدام به تسویه حساب می نماد . پرداخت صورتحساب می تواند از طریق پرداخت اینترنتی آنلاین و یا به صورت فیزیکی مانند پرداخت بانکی ، انتقال کارت به کارت ، یا تحول وجه هنگام تحویل صورت بپذیرد . پس از تسویه حساب ،مدیر فروشگاه به طرق مختلف اقدام به ارسال کالا برای مشتری می نماید .

 

شرکت هونیاک با گسترش سیستم مدیریت محتوا آناهید و ماژولهای جانبی درصدد آن بوده که با فراهم کردن امکانات متنوع و فراگیر رضایت مدیران سایتها و کاربران آنها را فراهم نماید . بی شک یکی از مهمترین موارد یک فروشگاه اینترنتی ، کاربردی بودن محیط خرید برای عموم افراد با هر سطح دانش  استفاده از اینترنت می باشد . ما نیز در تمامی مراحل طراحی  این سیستم به این نکته حیاتی توجه ویژه داشته ایم .

[تعداد رای های دریافتی :1 [امتیاز مطلب :9 از 10]
شما نیز به این مطلب امتیاز دهید :
تنظیمات
مطالب مرتبط

  این پرونده را به اشتراک بگذارید :

  Facebook Twitter Google LinkedIn

  برچسب ها

  راه اندازی فروشگاه اینترنتی

  فروشگاه اینترنتی

  کسب و کار اینترنتی

  فروش اینترنتی محصول


  یادداشت کاربران
  درج یک یادداشت :
  نام کاربری :
  پست الکترونیکی :
  وب :
  یادداشت :
  کد امنیتی :
  7 + 5 = ?

  مدیریت کاربری

  نام کاربری :

  کلمه عبور :

  کد امنیتی :کد امنیتی

  ثبت نام - بازیابی گذرواژه

  تمامی حقوق این سایت متعلق به طراحی سایت در هونیاک می باشد .
  طراحی سایت در : طراحی سایت